CompanionS

Explore. Dream. Discover.

Forum

Post Reply
Forum Home > PUTOVANjA > Nove ideje - Nova putovanja

ThePlajvaz
Limited Member

Podrzavam predlog za zemlje centralne azije: na prvom mestu Uzbekistan u kom se nalaze dva grada koja predstavljaju bisere svetske bastine i to Taskent i Samrkand, svuda na internetu se mozete uveriti u njihov globalni znacaj tokom vekova, Sto se tice Kirgizije, glavni grad Biskek mislim da nije neka lepota, al drugi grad na jugu zemlje je osnovan pre oko 3000 godina tako da mislim da ima sta da se vidi, a sto se tice Turkmenistana, sjajna stvar je sto je u toj zemlji sve u znaku pokojnog predsednika koji tamo ima status bozanstva pa se svuda nalaze njegove zlatne figure, meseci u godini nose njegovo i imena njegovih clanova porodice, novcanice, simboli i td....

Ima mnogo razloga za otici tamo, a naravno, Iran kao kolevka neverovatne Persiske civilizacije je nesto sto ne treba posebno objasnjavati

March 19, 2013 at 9:15 AM Flag Quote & Reply

Milena
Member

A Island, Plava laguna, u paketu sa Kopenhagenom, npr? :) 

March 23, 2013 at 6:39 PM Flag Quote & Reply

marina2988
Member

Evo par predloga Mexico, Aljaska, Kuba ili tako nesto :D

March 30, 2013 at 4:54 PM Flag Quote & Reply

OK
Member

Baliiiiii, Kuala Lumpur, Borneo, Kuba i Meksiko,Mauricijus, Madagaskar...Hawai, Sejseli, Argentina, Peru, Bolivija, Brazil.

April 2, 2013 at 1:35 PM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

OK at April 2, 2013 at 1:35 PM

Baliiiiii, Kuala Lumpur, Borneo, Kuba i Meksiko,Mauricijus, Madagaskar...Hawai, Sejseli, Argentina, Peru, Bolivija, Brazil.

Ovde su predlozi za *nova putovanja i nove ideje, a ne trenutno aktuelna i upravo završena (http://www.companions-serbia.com/specijalneponude.htm)... :D

Predlažem da u narednim postovima kada date predlog neke destinacije ispišete što više detalja zbog kojih predlažete tu destinaciju.

--

"Explore. Dream. Discover."

April 3, 2013 at 3:14 PM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

marina2988 at March 30, 2013 at 4:54 PM

Evo par predloga Mexico, Aljaska, Kuba ili tako nesto :D

Amerika/Kanada (u istom kušu su i UK, Australija/Novi Zeland) neće biti u ponudi dok nam te zemlje ne ukinu/olabave vizni režim.

Kuba neće biti najverovatnije dok im se ne ukinu sankcije, slično kao ni Severna Koreja i Mijanmar.

Predlažem da u narednim postovima kada date predlog neke destinacije ispišete što više detalja zbog kojih predlažete tu destinaciju.

--

April 3, 2013 at 3:19 PM Flag Quote & Reply

Pele23
Member

Konkretan predlog: NORVESKA poznata jos kao "Zemlja Hiljadu fjordova" i "zemlja polarnog sunca"

Drustveno i socijalno najuredjenija zemlja sveta. Drustvo sa najvisim moralnim standardima i kulturom zivota. A o prirodnim lepotama ce mozda vise reci slike od reci. Za pocetak par linkova, nadam se da ce se nekom svideti ideja.

http://twistedsifter.com/2010/03/craziest-cliffs-in-norway/

http://www.visitnorway.com/

http://www.pxleyes.com/blog/2012/07/norway-photography/

Moja ideja putovanja bi bila obilazak Osla i mozda jos nekog grada na severu sa obilascima nekih od najzanimljivijih i najlepsih fjordova.
Za pocetak toliko nadam se da ce biti komentara...

P.S. Zbog polarne klime mislim da bi najbolje bilo organizovati ture u letnjim mesecima (npr. jul-avgust-septembar)

April 3, 2013 at 10:41 PM Flag Quote & Reply

Dule
Administrator

Hvala na sjajnim fotkama i lepom predlogu...

Ovog leta sam planirao putovanje u polarni krug - najsevernije delove Norveske, Svedske, Finske i Rusije... svakako se slazem da je najzaniljiviji deo price sa norveskim fjordovima. :)

Otezavajuca okolnost je jako skup smestaj, ali sa druge strane olaksavajuca okolnost je Pravilo o slobodi pristupa i kampovanja na svom javnom i privatnom posedu - što prestavlja raj za kampere uz prelepu prirodu i dano-noćno sunce... :) 

--

I haven't been everywhere, but it is on my list.

April 5, 2013 at 4:53 PM Flag Quote & Reply

LukaTDB
Member

vodi i mene u polarni krug da napravim najbolje time lapse na svetu :)

April 7, 2013 at 7:10 AM Flag Quote & Reply

Marija
Member

Mi cekamo Maldive :) Kada ce ih biti ponovo u ponudi?

April 22, 2013 at 6:45 AM Flag Quote & Reply

Mladen
Member

novi zeland, australija, mexico, crna afrika ali najvaznije-trecking po novom zelandu

April 22, 2013 at 3:20 PM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

Sto se tice vanevropskih destinacija / specijalnih ponuda vazi ono sto vec pise na site-u:

"*nakon isteka specijalne ponude, naknadne prijave nisu moguće!
              -specijalne ponude, za razliku od standardnih, su nepredvidive, zavise od mnogobrojnih faktora i slučajnosti koje su potrebne da se poklope da bi bile moguće... zbog toga ne možemo da predvidimo da li će i kada se pojaviti neka od spec. ponuda, niti da li će ikada da se neka od prethodnih spec. ponuda ponovi. Kada se iznenada pojave, one traju od par sati do par dana, kada treba odmah reagovati."

Predlog je da redovno pratite stranicu Specijalne Ponude gde ce biti objavljene sve daleke destinacije kada se za to ukaze prilika.

Nazalost, putovanja za Australiju/Novi Zeland, Britaniju/Irsku i Ameriku/Kanadu ne organizujemo zbog komplikovane i skupe procedure za dobijanje viza... sve dok nam pomenute zemlje ne ukinu vize nece biti CompanionS putovanja u te krajeve.

--

April 23, 2013 at 4:15 AM Flag Quote & Reply

Aleksandar Todorovic
Member

Laos , Vijetnam nisu bas uobicajena mesta al su izuzetno zamiljiva....

June 6, 2013 at 1:13 AM Flag Quote & Reply

Aleksandar Todorovic
Member

Mauricius i Madagaskar !!!! Ljudi nihova priroda je necuveno lepa , tamo treba ici sto pre....

June 6, 2013 at 1:16 AM Flag Quote & Reply

marina2988
Member

Kakve su mogucnosti npr. Maroko, Baku (Azerbejdzan) u neko skorije vreme tipa do kraja godine?!

June 16, 2013 at 6:06 AM Flag Quote & Reply

Miroslav Lazarevic
Member

Juzna Amerika, toliko toga interesantnog.....

June 21, 2013 at 4:00 PM Flag Quote & Reply

IgorB
Member

Da ne otvaram novu temu ... Companionsi gde  i kada cete biti na Palawanu? (vidim da imate Filipine u spec.ponudi)... Ja sam solo ceo januar 2014e tamo, pa bi bilo lepo da vidim i nekog naseg  :) Ruta mi je Palawan (el nido i coron), Cebu, Boracay, Manila.

June 22, 2013 at 11:07 AM Flag Quote & Reply

vana84
Member

Pozdrav svima :)  Hoce li uskoro ponovo biti organizovan odlazak u Lisabon i Madrid?

June 24, 2013 at 3:13 PM Flag Quote & Reply

Ivana Subotic (corazon_bg)
Member

Predlog: Iran. Fenomenalna zemlja i sjajni ljudi! U maju ove godine sam bila dve nedelje u sopst. organizaciji. Malo je reći da su cene smešne, a iskustvo je jako dobro! 

Pozz! :)

--

after all the rain you'll see the sun come out again.

July 10, 2013 at 4:40 AM Flag Quote & Reply

Lila Goldner
Member

A sta mislite o Naska pustinji i Puma Punku?

September 16, 2013 at 1:20 PM Flag Quote & Reply

You must login to post.