CompanionS

Explore. Dream. Discover.

Forum

Post Reply
Forum Home > PUTOVANjA > Nove ideje - Nova putovanja

Matori
Member

Malo sam lutao po sajtu - i ukapirao šta je gde postavljeno (ipak, ima bajatih stvari za prebacivanje u arhivu)...

Tibet za videti iz KTM je poprilično jednostavna stvar bila do pre par meseci - onda su Kinezi zakomplikovali stvar i poskupeli takse do zla boga...

Kada pominjem Gornji Egipat upravo na to i mislim: samo na relaciju Luksor - Asuan (Abu Simbel)...jer sam negde video da ima low-cost letova do Luxora ali nikako da se setim gde & kada...Ići u Kairo & sever  - to treba pomeriti za još neko vreme...

Evo još par ideja koje mogu biti interesantne (izvinjavam se ako ih je neko već pominjao):

1. Mala flamanska tura (Brisel - Gent - Briž - Antverpen - Amsterdam... ima tu još toga da se doda)

2. Mala Baltička tura: Estonija -Letonija -Litvanija

--

August 13, 2012 at 2:26 AM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

Ne slažem se da ima bajatih stvari, jer nama je jednako bitno prethodna putovanja i organizovane akcije, koliko i buduća, planirana putovanja. Možda je jedino pitanje da li potrebno drugačije organizovati, ali o tome ćemo razmišljati i imati u vidu kada budemo imali više slobodnog vremena za CompanionS-e.

OK, sjajno... možeš podeliti ovde podeliti sa nama tu jednostavan način za dobijanje dozvole za Tibet, a mi ćemo imati u vidu kada naiđu neke ektremno jeftine kombinacije za Indiju i Nepal.

Ne, nismo planirali samo južni Egipat. Smatramo da je situacija u severnom Egiptu mnogo bezbednija nego sto je bila u Beogradu devedesetih, tako da planiramo ceo Izrael i ceo Egipat (od Sinaja, preko Aleksandije i Kaira do Abu Simbela). 

Ima jako zanimljiviš kombinacija... među kojima su i ove od navedenih... prva varijanta imamo problem sa visokom cenom smeštaja, tako da nije u vrhu želja, dok Baltičke sestre su u pripremi.

--

"Explore. Dream. Discover."

August 13, 2012 at 2:07 PM Flag Quote & Reply

Pavllle
Member

Da li bi mogla da se uradi jedna transibirska? Siguran sam da bi bilo dosta ljudi zainteresovanih za tu uz pauze npr u Mongoliji, Bajkalskom jezeru i sa zavrsetkom i boravkom u Pekingu.

Inace mi i ta ponuda za egipat i Izrael super zvuci, a tu je blizu i Jordan i Petra pa bi mozda i to trebalo uzeti u razmatranje kada se ponovo pojave te jeftinije varijante.

--

September 1, 2012 at 2:58 PM Flag Quote & Reply

Filip
Member

Kenija + Safari?!

:roll:

September 6, 2012 at 12:50 PM Flag Quote & Reply

mani
Member

Kako mi je krivo sto nisam ranije saznao za put u Seul, imao se veliku zelju da ponovo odem tamo ali nema veze, bice jos prilika nadam se! Predlozio bih mozda put na Trinidad i Tobago, Barbados, St. Lucia & St. Vincent, Martinique, St. Nives & Kitts, Antigua & Barbuda, Bahami, Jamaica..... Bilo sta od navedenog bi bilo ekstra - raj na zemlji!

September 7, 2012 at 8:00 AM Flag Quote & Reply

Una
Member

Da li planirate neka putovanja za Novu godinu? 

September 9, 2012 at 12:16 PM Flag Quote & Reply

Miljana Gavrilovic
Member

Isto pitanje i od mene, da li ce biti nekih ponuda za NG?

--

Miljana Gavrilovic

October 5, 2012 at 8:47 PM Flag Quote & Reply

Bojan
Member

Moj predlog je Bliski Istok, Liban i/ili Izrael... 

--
October 23, 2012 at 1:40 PM Flag Quote & Reply

Jovica
Member

Ja imam predlog Soči, Rusija za zimske olimpijske igre.

Isto tako rusi strašno razvijaju turizam na cnom moru. Bio sam u gradu ANAPA koja ima 40km plaže i ove sezone su imali oko 4 miliona turista. Što da se ne proba neka takva varijanta...Rusija a na moru :/

--

October 27, 2012 at 8:44 AM Flag Quote & Reply

Ivana Cekovic
Member

Ja sam bash zaintersesovana da idem u London kraj decembra/pocetak januara...:)

November 3, 2012 at 10:22 AM Flag Quote & Reply

Vladimir
Member

Neki Azerbejdzan, Tadzikistan i tako to :)

November 5, 2012 at 7:27 PM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

@ Bojan
Izrael i Liban je nemoguce zbog neprijateljstva ove dve drzave i zabrana ulaska u Liban (i mnoge arapske zemlje) sa izraelskim pecatom u pasosu. Ali sa druge strane jako smo zainteresovani da organizujemo turu Izrael-Jordan-Egipat i sigurno je da ce je biti. Sa druge strane moze se organzovati i Lisan-Sirija, ali trenutno samo Liban zbog rata u Siriji.

@Jovica
Zanimljivo... nismo razmisljali u tom pravcu, ali provericemo moguce kombinacije, mada nam je vise Ukrajina i njeno primorje zanimljivije zbog znanto nizih cena.

@Ivan
Nazalost, putovanja za Britaniju, Ameriku/Kanadu i Australiju ne organizujemo zbog komplikovane i skupe procedure za dobijanje viza... sve dok nam pomenute zemlje ne ukinu vize nece biti CompanionS putovanja u te krajeve.

@Vladimir
Hm, zanimljivo... zasto si odabrao bas te dve zemlje?
Azerbejdzan je skup, pa verovatno nece biti putovanja u tu drzavu, ali su zanimljiva i moguce putovanja u Gruziju i Jermeniju.
Bili smo ovog leta u Centralnoj Aziji... a planiramo ponovo da idemo, a zanimljivom nam se cini ruta Kirgistan - Uzbekistan (kao najatrektivniji) - Turkmenistan - Iran, ali svakako i Tadzikistan moze da udje u plan puta... Podeli sa nama informacije koje su te privukle da razmisljas o Tadzikistanu?

--

November 6, 2012 at 5:36 AM Flag Quote & Reply

vladons
Member

Ima li nekih ideja za Novi Zeland? Ili i on potpada pod destinacije sa komplikovanom procedurom...

--

November 14, 2012 at 6:21 PM Flag Quote & Reply

Vladimir
Member

CompanionS

Nemam gotovo nikakve infomacije o toj zemlji, zato mi je i interesantna :)

A i Kirgistan, Uzbekistan i Turkmenistan zvuce zanimljivo. Svakako sam mislio na sve te zemlje Centralne Azije i bivse clanice SSSR-a.

I Jermenija i Gruzija su primamljive.

Ja ipak akcenat stavljam na Juznu Ameriku. Ima toliko toga da se vidi ali je jako skup prevoz do tamo pa je nasim turistima manje dostupna. Jedva cekam neku novu Venecuelu ili nesto slicno! :)

November 14, 2012 at 7:35 PM Flag Quote & Reply

Snjezana
Member

Italija u prolece, Toskana, Umbrija, autom, busom, avionom bilo kako, (Siena, Firenca, Pisa, Arezzo, Orvieto i svakako terme Saturnia...)

Provansa (Francuska) je stvarno lepa za celo prolece, leto i jesen

Sardinija ili Sicilija za letovanje, Grcka ostrva za letovanje

Tenerife apsolutno, prolece ili jesen, ovde imamo 3 zainteresovana:)

November 18, 2012 at 5:04 AM Flag Quote & Reply

Nemanjovski
Member

Juzna Amerika (Cile,Peru,Urugvaj).. Nema omaske.... Mozda Laos :) ili  JAR ...

March 3, 2013 at 7:00 AM Flag Quote & Reply

Tanja
Member

Vijetnam,Laos i Kambodža bi bili dobra kombinacija,Angkor Wat obavezno.

Ima li prijavljenih za Balticku turu,tj da li će ići i da li ostaje termin početak juna?

March 13, 2013 at 5:15 AM Flag Quote & Reply

Matori
Member

CompanionS at June 21, 2011 at 6:12 PM

Ljudi sada iskreno vas pitamo...Koja je destinacija, drzava, grad, selo, okean, more, reka, jezero, planina koje biste zeleli da posetite i vidite. Dajte nam malo izazova...

Koja bi vas, nova destinacija, privukla? 

Kurdistan !

Ajde da pojasnim:  deo jugo-istočne Turske počev od Gaziantepa pa preko Urfe, Dijabakira i Mardina

sve do Vana...

Ima dost letova za taj kraj  - više LC firmi bilo sa Ataturka ili SAW -  a ceo taj kraj je čista "mitologija"...

Vredi bar jedno 3 nedelje - na tanane..

--

March 15, 2013 at 8:18 AM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

Bili smo u delu turskog Kurdistana kratko 2007.god.
Hajde malo podloge... sta te privlaci u tim krajevima? i po cemu ti se cini posebnom i izdvajas od ostalih destinacija?

--

March 17, 2013 at 8:02 AM Flag Quote & Reply

CompanionS
Site Owner

Nemanjovski at March 3, 2013 at 7:00 AM

Juzna Amerika (Cile,Peru,Urugvaj).. Nema omaske.... Mozda Laos :) ili  JAR ...

Juzna Amerika ide u specijalne ponude svaki put im se pojavi nesto ekstremno jeftino.

Laos bi mogao da ide u kombinaciji sa Tajlandom (kada naleti) kao neka alternativnija destinacija... Planirali smo prosle godine u ovo vreme da odemo tamo... zanimljiva, siromasna zemlja... za koju treba malo vise vremena zbog jako lose infrastrukture i duuugog putovanja izmedju mesta.

JAR nam nije u planu zbog bezbednosne situacije za sada.

--

March 17, 2013 at 8:07 AM Flag Quote & Reply

You must login to post.